Skip to main content

SSK Sorgulama

Sigortalı olarak çalışmakta olan tüm vatandaşları ilgilendiren SSK sorgulama, günümüzde artık birbirinden farklı yollar kullanarak oldukça kolay bir şekilde sıra bekleme derdi olmadan yapılabilmektedir.

SSK sorgulama yapan kişiler, sigorta borçlarını, sigortalı olarak çalışmaya başladıkları günü ve aynı zamanda sigortalı olarak aktif olarak çalışma sürelerinin gösterildiği farklı sorgulamaları yapabilmektedirler.

SSK sorgulama işlemleri farklı amaçlar için olduğundan dolayı, sorgulamalar da farklı bilgileri öğrenmek için olabilmektedir.

SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigortalı olarak çalışmış olanlar SSK prim sorgulama işlemiyle birlikte nerede, ne kadar süre içerisinde sigortalı olarak çalıştıkları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Yapılacak prim sorgulamasıyla beraber vatandaşlar emekli olmalarına ne kadar süre kaldığını da kolayca öğrenebilirler.

http://esube.iskur.gov.tr/Ortak/SskPrimBilgileri.aspx adresine tıkladıktan sonra gerekli olan bilgileri girmenizle beraber sorgulamayı gerçekleştirebilmeniz mümkün.

SSK Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigortadan emekli olan vatandaşların ne kadar maaş alacaklarını gösteren sorgulama işlemiyle beraber emekli vatandaşlar kendi planlarını maaşlarına göre oluşturabilme avantajına sahip olmaktadırlar.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi adresinden SSK emekli maaşı internet yöntemiyle kolayca sorgulanabilmektedir.

SSK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK sicil numarası, SSK sorgulamalarının ve SSK işlemlerinin yapılabilmesine adına büyük bir önem arz etmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-tescil-kaydi adresi üzerinden vatandaşlar, e devlet hesabı giriş bilgilerini yazmalarının ardından SSK sicil numaralarına erişebilirler.

E devlet üzerinden yapılacak bu işlem hızlı olduğu gibi aynı zamanda oldukça da pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

SSK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK borç sorgulama, sigortalı eleman çalıştıran işverenlerin düzenli olarak denetlemeleri gereken bir sorgulama türü olmaktadır. İşçilere ödenecek olan sigorta ücretlerinin borç durumlarını öğrenmeyi sağlamaktadır.

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat linki üzerinden SSK borç sorgulamaları için gerekli olan bilgilerin girilmesinin ardından sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK’lı olarak ne kadar süre boyunca çalıştığınızı, çalışmaya başlangıç tarihinizi SSK işe giriş tarihi sorgulamasıyla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

İşe giriş tarihini sorgulayan vatandaşlar aynı zamanda emekliliğe ne kadar süre kaldığını görebilecekleri gibi emekli olduklarında alacakları maaşı da öğrenebilmektedirler.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresinden ilk işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün oluyor.Kyk Borç Sorgulama sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir