Skip to main content

HGS Bakiye Sorgulama

HGS sayesinde Türkiye’de yer alan otoyol ve köprüler üzerinden kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir. Hesaba para yükledikten sonra, kartınızda bulunan bakiyeye göre geçişlerinizi yapabilmenize devlet olanak sağlamaktadır.

Ancak bununla beraber HGS bakiye sorgulama büyük bir önem kazanmaktadır. Zira kartınızda bulunan miktarın yeterli olmadığı durumlarda geçiş sitemlerinden faydalanamazsınız.

Otoyol ve köprülerdeki trafik sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen uygulamayla birlikte araç sürücüleri de daha kolay şekilde hareket edebilmektedir.

HGS sayesinde otoyol ve köprü üzerinde sağlanan hızlı geçiş imkanıyla beraber araç kullanıcıları hiç durmadan harekete devam edebilirler.

Araç sahiplerinin kesinlikle kartlarındaki bakiye sorgulama gerekliliği bulunmaktadır. Otoyol ve köprülerde karşılaşılacak aksi durumlar zaman kaybettireceği gibi aynı zamanda HGS kartının yanlış kullanılmasından dolayı oluşacak problemlerle yine araç sahipleri muhatap olacaktır.

HGS Bakiye Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır?

HGS Bakiye sorgulama işlemleri farklı kanallar aracılığı ile yapılmaktadır. Aşağıdaki yollardan birini seçerek size uygun olana göre bakiye sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Yöntemi

HGS bakiye sorgulama işlemini otomatik olarak yapabilmenizin pek çok kolay yolu bulunmaktadır. İlk olarak yapabileceğiniz en kolay işlem PTT şubesi üzerinden yaptığınız alım için otomatik SMS ile bilgi alma talimatı vermek olacaktır. Telefon numaranızı PTT’ye vererek HGS bakiyenizi SMS yoluyla sorgulayabilirsiniz.

İnternet Yöntemi

HGS kullanıcıları https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf adresi üzerinden internetten kolayca bakiyelerini sorgulayabilirler.

PTT’nin sağlamış olduğu internet sitesi üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemleri için TC kimlik no ile beraber e-posta adresi ve kullanıcılar tarafından belirlenecek olan şifre gerekmektedir.Tc Kimlik numaranızı bilmiyorsanız TC Kimlik No Sorgulama konumuza bakabilirsiniz.

Linke tıklayan HGS kullanıcıları eğer üyelikleri yoksa üyelik oluşturabilirler. Hesaplarına giriş yapanlar, HGS bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmelerinin yanı sıra aynı zamanda bakiyelerini kontrol ederek yetersiz bakiye durumunda yükleme işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

Online olarak sağlanan sorgulama hizmetiyle beraber kullanıcılar oldukça kolay bir şekilde hiç vakit kaybetmeden bilgilerine hızlıca ulaşabilirler.

Hayatın her zamanı içerisinde sadece internete bağlı olma koşuluyla birlikte her teknolojik ürün üzerinden ulaşılabilen site işlevsellik açısından da kullanışlı olduğu için kullanıcıların işlemlerini hızlıca tamamlamalarına olanak sağlamaktadır.

Yetersiz bakiye gibi sorunlarla karşılaşmamak adına her zaman hizmete açık olan site üzerinden kullanıcılar yapacakları işlemler için de hiçbir ücretle karşı karşıya kalmamaktadırlar. PTT sağladığı sorgulama ve bakiye yükleme işlemleri için ekstra masraf istememektedir.

Sitemizde daha önce açtığımız plaka sorgulama sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın. Sormak istediklerinizi konu altından sorabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir