Skip to main content

Avea Fatura Sorgulama

Avea fatura sorgulama işlemleri için birbirinden farklı yollar kullanabilirsiniz. Sizlere bu yazıda farklı yollarla borç sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınız hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İşlemlerinizi ücretsiz ve ücretli yollarla gerçekleştirebilirsiniz. Biz yazımızda ücretsiz sorgulama yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız

Konumuzda yer alan farklı yöntemlerden birini tercih ederek hemen sorgu ve ödeme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Avea Fatura Sorgulama

Ücretsiz olarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz yollardan en kolay olanı avea’nın resmi sitesini ziyaret ederek sorgulama işlemlerini yapmaktır.

Bunun yanında mobil bankacılık uygulamaları, sms ile, mobil uygulama ve müşteri hizmetlerini arayarak hızlıca hem sorgulama hemde ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlk yol olarak avea.com.tr ile fatura sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlatalım. Bunun için aşağıdaki anlatımdan yararlanabilirsiniz.

Avea.com.tr ile Ücretsiz Fatura Sorgulama

Firmanın resmi sitesi aracılığıyla fatura sorgulama işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- İlk olarak Avea’nın resmi sitesini ziyaret ediyoruz. Karşımıza çıkan menüden online işlemler menüsüne tıklıyoruz. Burada karşımıza aşağıdaki gibi ekran geliyor.

Direk olarak ilgili sayfaya gitmek için buradaki bağlantıyı tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.avea fatura sorgulama

2- Karşınıza çıkan bu ekrandan telefon numaranızı ve şifrenizi girerek tüm ödenmemiş faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Şifrenizi bilmiyor veya daha önce almadıysanız telefonunuzdan *952# tuşlayarak şifrenizin ücretsiz olarak telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

3- Giriş yaptıktan sonra tüm ödenmemiş faturalarınız karşınıza çıkacaktır dilediğiniz faturayı aynı ekrandan kredi kartı ile kolayca ödeyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Fatura Borcu Sorgulama

Avea fatura sorgulama işlemleri için sunulan bir diğer borç sorgulama yöntemi Müşteri Hizmetleri servisi olmaktadır.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla fatura sorgulama işlemleri için aşağıdaki adımları takip ederek fatura borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1- Avea hatlı telefonlarınızdan 500 numarasını tuşlayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirler. Müşteri hizmetlerinden gerekli olan yönergeleri takip eden müşteriler fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

farklı hatlar(vodafone, turkcell vb) üzerinden ve sabit hatlar üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak isteyen kullanıcılar ise 444 1 500 numarasını tuşlayarak faturalarının ne kadar olduğunu yine gerekli olan yönergeleri takip ederek rahatlıkla öğrenebilirler.

2- Buradaki yollarla tüm ödenmemiş faturalarınız müşteri hizmetleri tarafından sizlere söylenmektedir. Dilediğiniz faturayı hemen kredi kartıyle ödeyebilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla Avea Fatura Sorgulama

Kolayca ve ücretsiz şekilde faturalarınız sorgulayabileceğiniz bir diğer yol ise bankaların mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak sorgulama ve ödeme işlemleri bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Hangi bankayı kullanıyorsanız apple store veya google play store’dan ilgili bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirin.

2- İndirdiğiniz uygulamadan mobil bankacılık işlemleri için uygulamaya giriş yapın.

3- Giriş yaptıktan sonra ödemeler kısmına geliyoruz.

4- Ödemeler kısmında fatura ödemeleri ve avea fatura ödeme kısmını seçtikten sonra telefon numaranızı girerek hemen tüm faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

5- Hesabınızda yeteri kadar bakiye varsa buradan istediğiniz faturayı seçerek faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

SMS Yöntemi ile Avea Fatura Sorgulama

SMS yöntemini kullanarak borç sorgulama işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmektedirler.

SMS yöntemiyle borç sorgulama yapmak isteyen kullanıcılar 5555’e, “GUNCEL” yazıp yollayarak, gelen SMS ile birlikte borçlarını öğrenebilirler.

Hat sahipleri *100# numarasını tuşlayarak da sorgulama işlemini telefonlarıyla birlikte anında gerçekleştirebilirler.

Avea Mobil Uygulaması ile Fatura Sorgulama

Ücretsiz olarak tüm sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz diğer yol ise mobil uygulama ile faturalarınızı sorgulamak.

Bu şekilde sorgulama işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1- Hangi telefon markasını kullanıyorsanız ilgili marketi ziyaret ederek avmobil uygulamasını indirin. Play store ve apple store için avea yazdığınız zaman uygulama hemen çıkmaktadır.

2- uygulamaya giriş yaptıktan sonra telefon numaranızı ve şifrenizi girerek programa giriş yapın.

3- Buradan ödenmemiş faturalar kısmına gelerek tüm faturaları görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz faturayı kredi kartı ile kolayca ödeyebilirsiniz.

2 thoughts to “Avea Fatura Sorgulama”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir